Munkavédelem, mint kötelezettség
A munkavédelem általános előírásait törvény, jogszabályok, illetve a szabványok tartalmazzák. A törvény hatálya kiterjed minden szervezett munkavégzésre, függetlenül attól, hogy az milyen szervezeti, vagy tulajdoni formában történik. A rendelkezéseket alkalmazni kell a munkavégzés hatókörében tartózkodókra is, így a járókelőkre, látogatókra, valamint szolgáltatást igénybe vevőkre.
A munkavédelem egy összetett szakterület. Többek között egyfajta munkaadói kötelezettség, valamint közös felelősségvállalás a munkavállalóval, annak érdekében, hogy minden esetben érvényesüljön a munkavédelmi törvény és rendeletek. A feladatok minőségére 100%-os garanciát vállalunk, amit mi sem bizonyít jobban, mintsem hogy rendelkezünk szakmai felelősségbiztosítással biztosítással.
Miben nyújtunk segítséget?
Jogszabályoknak való megfeleltetés
- Vállalkozásunk egyik alapvető pillére a munkavédelmi jogi tanácsadás. Lehet ez munkajog, vagy munkabiztonsági kérdés, mi biztosítjuk megrendelőink részére a gyors és a jogszabályi paragrafusoktól mentes válaszokat.
Dokumentációk készítése
- Csapatunk a munkavédelmi jogszabályok által előírt összes dokumentáció elkészítését, vagy a munkáltató belső szabályozásából adódó egyéb rendelkezéseket és elírásokat.
Munkahelyi általános kockázatértékelés
- A kockázatértékelés a munkáltató kötelezettsége, minden munkakörre el kell készíteni. A dokumentumban az összes tényezőt figyelembe véve meghatározzuk a lehetséges veszélyeket és intézkedési tervet készítünk. Az értékelést a követelményeknek megfelelően végezzük el, így vizsgáljuk többek között: munkakörnyezet, munkafolyamatok, gépek, berendezések, veszélyes anyagok, biológiai veszélyek, pszichoszociális tényezők, munkavállalókat érő mesterséges optikai sugárzás.
Munkavédelmi szabályzat elkészítése
- A munkavédelmi szabályzat, nem jogszabályi kötelezettség, de ez egyfajta keretet biztosít a munkáltató és a munkavállaló kötelezettségeinek és lehetőséget biztosít arra, hogy a munkavédelemmel kapcsolatos követelményeket a munkáltató a sajátosságainak megfelelően teljesíthesse.
Egyéni védőeszköz juttatási rend elkészítése
- Miután a kockázatértékelésben megállapítottuk a veszélyeket és egészségkárosító hatásokat, ez alapján meghatározzuk az egyéni védőeszközöket, amelyek megfelelő védelmi képességgel rendelkeznek.
Mentési terv készítése
- A mentési terv a munkahelyen, munkavégzés közben előfordulható rendellenes körülmények kezelésére szolgál. Feladata a munkahelyeken a rendeltetésszerű működés közben bekövetkező olyan nem várt esemény (havária) rendezése is, amely magában hordozza a folyamat ellenőrizhetetlenné válását, ezért azonnali beavatkozást igényel. Mentési tervben szoktak még szerepelni olyan nem várt események is, amelyek az időjárási viszonyokból adódnak.
Telephelyek munkavédelmi szempontú bejárása, jegyzőkönyv készítés
- A helyszíni bejárás során fényképekkel ellátott részletes szemle jegyzőkönyvet készítünk a feltárt helyi hibákról és hiányosságokról. Felmérjük hogy az adott telephelynek milyen kötelező, rendszeresen elvégzendő feladatai vannak, illetve mi az amit haladéktalanul pótolni kell.
Munkavédelmi oktatás megtartása
- A munkavállalók figyelmét minden esetben fel kell hívni a munkavégzés során fellépő összes veszélyre valamint az adott munkafolyamatokhoz kapcsolódó egészségkárosító hatásokra. Megismertetjük velük hogy hogyan kerülhetik el a veszélyeket, hogyan használják biztonságosan munkaeszközeiket, egyéni védőeszközeiket.
(EHS) Építőipari biztonsági- és egészségvédelmi koordináció
- Az építési munkahelyeken általában egyszerre több munkáltató munkavállalói is dolgoznak. A megfelelő együttműködés érdekében fontos a koordináció. A munkavégzés összehangolását a 4/2002 (II. 20.) SzCsM-Eüm rendelet határozza meg. A rendelet előírásainak megfelelően a helyszínen hangoljuk össze a dolgozók tevékenységét a biztonságos munkavégzés érdekében.
Használatban lévő veszélyes anyagok biztonsági adatlapjainak beszerzése, nyilvántartás készítése és veszélyes anyagok ÁNTSZ-hez való bejelentése
- Ügyfeleink részére nem csak tanácsadást kínálunk, hanem a elvégezzük a regisztrációt az OSZIR rendszerébe, listázzuk és bejelentjük a veszélyes anyagokat és keverékeket, ahogy azt a 44/2000 EüM rendelet is megkívánja a munkabiztonsági szakemberektől. Idegen nyelvű biztonsági adatlap esetében segítünk megfelelő fordító irodát keresni.
Hatósági ellenőrzések esetén szakmai jelenlét biztosítása
- A Munkavédelmi Hatóság felügyelői előre bejelentkezés nélkül tarthatnak munkavédelmi ellenőrzéseket a telephelyeken, irodákban, vagy építkezési területeken. Partnereink részére igény esetén helyszíni képviseletet biztosítunk az ilyen látogatások alkalmával. Az esetek nagy részében sokat segít az ellenőrzés hangulatán, ha a munkavédelmi megbízott is jelen van hatósági szemle alkalmával.