Hogyan készül? – Tűzvédelmi szabályzat

Tűzvédelmi szabályzat

Hogyan készül? - Tűzvédelmi Szabályzat

Az emberi élet védelme és az anyagi javak megóvása egyre fontosabb eleme a mindennapi életnek. Ebből kifolyólag a munkahelyi biztonság, a különböző kockázatok és a tűz megelőzés különösen fontos figyelmet kaptak az élet minden területén.

A mai bejegyzésben a biztonság tűzvédelmi oldaláról közelítjük meg az emberi élet védelmében tett erőfeszítéseket.

Lássuk, hogyan készülnek a tűzvédelmi dokumentumok?

Első körben munkatársunk felkeresi az érintett vállalkozás székhelyét. Az elkészítendő dokumentumok tartalmi szempontjából ugyanis lényeges maga a helyszín.

A helyszíni bejárás során felmérjük az épület fizikai méreteit, mint az alapterület, emeletek száma, belmagasság. A bejárás általában vállalkozás által kijelölt kísérő segítségével történik. Az építmény komplexitásától függően alaprajzot is igénybe szoktunk vanni, a bejárás során.

A felmérés szintén fontos szempontja a meglévő aktív és passzív tűzvédelmi eszközök dokumentálása. Ilyen eszköz a tűzoltókészülék, fali tűzcsap, a tűzjelző központ, sprinkler rendszerek, a menekülést jelző táblákat és még nagyon sok minden.

Az így kinyert adatok a tűzvédelmi szabályzat elkészítéséhez lesznek elengedhetetlen információk.

 

A legfontosabb tűzvédelmi dokumentáció maga a tűzvédelmi szabályzat.

A szabályzat elkészítéséhez a bejárás során szerzett információk és az Országos Tűzvédelmi Szabályzat segítségével elkészítjük a tartalmat.

A munkavállalókra vonatkozóan szintén lényeges információ az alkalmazottak száma és a munkakör megnevezése. Bizonyos esetekben, mint például a hegesztés a szabályzat további tartalmi elemekkel kerül kiegészítésre.

 

A meghatározott kockázatok és a felmért tűzbiztonsági elemek segítségével elkészített tűzvédelmi szabályzat a helyszínre kiterjedő helyiségtípusokra lebontott tartalommal fog rendelkezni.

Ezt követően nincs más teendőnk csak betartani az abban foglaltakat.

Tartsatok velünk.